Leading Wholesaler, Trader and Distributor of Supreme Cambridge Chair, Supreme Cruz Chair, Supreme Kent Chair, Supreme Ladder Chair, Supreme Omega Chair, Supreme Ornate Chair, Supreme Turbo Super Chair and Supreme Villa Chair from Lucknow.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Color | Available in Many Colors |
| Usage | Offices,Visitors, Hotels , Study, Home use |
| Brand Name | Supreme |
| Height | 820mm |
| Width | 620mm |
| Depth | 575mm |
| Origin Of Country | India |
A unique contemporary design of upscale class rattan look chair with angular & ergonomical back design for long hours of comfort seating. Coming in a pleasing range of shades.
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Pattern | Plain |
| Depth | 560mm |
| Width | 500mm |
| Height | 850mm |
| Brand Name | Supreme |
| Material | Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Origin Of Country | India |
Truly international in class, Cruz chairs are perfect for dining purpose and to seat visitors. Available in an array of muted pastel colours to complement any décor.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Material | Plastic,Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Brand Name | Supreme |
| Depth | 590mm |
| Width | 600mm |
| Height | 820mm |
| Origin Of Country | India |
| Pattern | Plain |
Truly a class apart. Unique wooden looks with premium texture finish, a heavy weight champion Kent chairs are stackable and easy to maintain. Can be used anywhere.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Material | Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Depth | 470mm |
| Width | 400mm |
| Height | 900mm |
| Pattern | Plain |
Stylish & solid built armless beauty, quite sturdy and durable. Ladder chair has a contrast colour seat adding a dash of style to any setting.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Material | Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Brand Name | Supreme |
| Depth | 565mm |
| Width | 565mm |
| Height | 820mm |
| Pattern | Plain |
Premium Matt Finish Armless Chair . Made with High Grade Glass reinforced Polymers and Gas injection Moulding technology which impart extra strength and appeal. Easy to maintain and stackable, strong & sturdy chairs. Very durable and tough. Commonly used in mass seating like convention halls, schools , cafeterias and auditoriums. Availabkle in wide range for colours.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Color | Available in Many Colors |
| Usage | Offices,Visitors, Hotels , Study, Home use |
| Height | 815mm |
| Width | 560mm |
| Depth | 560mm |
| Brand Name | Supreme |
Rich gleaming Lacquer finish premium cushioned chair with surface defining comfort seating. Seat Cushions made with Moulded PU Foam for long lasting comfort, Velvet Upholstry for rich feel and ergonomically designed back support makes this chair ideal for long sitting . Versatile for Offices,Visitors, Hotels , Study, Home use.
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Material | Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Brand Name | Supreme |
| Depth | 650mm |
| Width | 580mm |
| Height | 870mm |
| Origin Of Country | India |
Ergonomically contoured for back for lumbar support a premium matt finish chair with arms. A perfect comfortable and lavish seating experience .
| Business Type | Supplier, Trader, Distributor |
| Type | Modular |
| Material | Plastic |
| Color | Available in Many Colors |
| Brand Name | Supreme |
| Depth | 625mm |
| Width | 585mm |
| Height | 860mm |
| Origin Of Country | India |
| Pattern | Plain |
Premium chair with stylish looks with synthetic resin. Very Tough & Durable. Ideal as visitor & for Indoor & Outdoor Applications.
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.